Website in progress…

Najlepsze przed nami!

Redakcja-korekta

To jest moja nowa strona internetowa. Całkiem świeżutka. Jeszcze pachnie wirtualną farbą drukarską(?). Dlatego tak tu na razie pusto. Najważniejsze informacje – to znaczy o tym, co robię i po co w ogóle zaistniał kolejny adres www w sieci – zamieściłam w sekcji „o mnie” i w zajawce na stronie głównej („Dream Text & Text Lifting”).

Chwilowo ten oto artykuł, który właśnie się tworzy, sąsiaduje (w wersji komputerowej, bo już w smartfonowej nie) ze wspomnianym przed chwilą skrótem najistotniejszych informacji, ale wkrótce, gdy pojawi się więcej wpisów, sytuacja ta ulegnie zmianie.

Wracając do budującej się właśnie witrynki (czyli mówiąc informatycznie do: website in progress) – nie jest to moje pierwsze własne miejsce w przestrzeni internetowej. Było ich już kilka, zależnie od tego, ile spraw musiałam w danym przedziale czasowym „ogarniać”, jak to się dość malowniczo określa, i to nie tylko w języku młodzieżowym.

Na stronach, którymi poprzednio zarządzałam, dominował przekaz wizualny. Zamieszczałam bardzo dużo zdjęć, a treści słownych było raczej niewiele. Możliwe, że tutaj proporcje trochę się zmienią, jako że idea zaistnienia tej witryny zrodziła się bardziej z potrzeby (i chęci) zagłębiania się w słowa niż dzielenia się obrazami, mówiąc najogólniej. Znając siebie, niewątpliwie nie oprę się jednak pokusie, a więc i tutaj znajdzie się sporo fotografii, które niekoniecznie będą miały coś wspólnego z zagadnieniami językowymi (takimi jak redakcja czy korekta), nad którymi skoncentruję się w danym momencie, czyli w artykule lub – jak kto woli – we wpisie.

Były to bardzo pobieżne i skrótowe informacje. Przyznaję, że konkrety w tym tekście nie rażą po oczach, a wiele spraw ciągle pozostaje w mglistej przestrzeni niepewności, co się tutaj właściwie z tego wszystkiego wykluje (to znaczy z zalążków tej strony internetowej). Szczerze mówiąc, sama jestem bardzo ciekawa! Tak czy inaczej mam nadzieję, że – najlepsze przede mną! A może i innym będzie miło zajrzeć tu od czasu do czasu… Zapraszam!

Comments are closed.