O mnie

Redakcja-korekta-o-mnie

Ta strona internetowa powstała na potrzeby mojej działalności, którą zaczęłam się zajmować już jakiś czas temu, ale teraz – gdy wciągnęła mnie niemal bezgranicznie – zamierzam uczynić z niej sposób na życie.

Faktem jest, że od kiedy pamiętam, zawsze lubiłam „bawić się słowami”, i to w różnych wersjach. Uwielbiałam (i nadal uwielbiam) czytać, czasem coś tam pisywałam (i ciągle pisuję) – nie tylko do szuflady, a rozmaite zagadki i gry językowe potrafiły (i wciąż potrafią) wciągnąć mnie bez reszty – sama zresztą też takie tworzę.

Jednakową radość sprawiają mi tego rodzaju wyzwania zarówno w języku polskim, jak i w angielskim, z którym dawniej miałam bardzo intensywny i stały kontakt, także w sensie zawodowym. Teraz dzieje się to już w znacznie mniejszym zakresie, ale fascynacja pozostała!

Mało tego – jakiś czas temu odkryłam w sobie zupełnie świeży entuzjazm do spraw poprawności językowej oraz bogactwa naszej rodzimej mowy, znaczy: polskiej! Nie powiem, zawsze mnie to frapowało i zdumiewało, na ile sposobów można wyrazić jedną prostą myśl!… Wydaje się, że naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia, bo nawet zasoby słownikowe nie stoją tu na przeszkodzie. No dobrze: prawie nie stoją!

W każdym razie zjawisko, jakim jest język polski wraz z całą jego szlachetną historią oraz rozczulającymi próbami nadążania za zmieniającym się światem, zadziwia mnie, zachwyca i – rozbraja… Mogę śmiało powiedzieć, że „od zawsze”, ale ostatnio, i to od dłuższego już czasu, coraz bardziej intensywnie.

To wszystko – wraz z kilkoma jeszcze okolicznościami towarzyszącymi – złożyło się na moją decyzję odnośnie do uczynienia z „pracy ze słowem” sposobu na życie.

Teraz więc, poza własnym autorskim pisaniem oraz tworzeniem tekstów dla innych (copywriting), przyjmuje do redakcji i korekty teksty powierzone. Staram się zadbać o nie pod względem poprawności gramatycznej, bogactwa językowego oraz ogólnego odbioru treści danego dzieła/utworu przez czytelnika. Chętnie współpracuję z blogerami, autorami powieści, e-booków czy innych form pisanych.